Sağlık

Ed 1000 şok dalga tedavisi

Ed 1000 şok dalga tedavisi

2011 yılından buyana İsrail, İngiltere ve Japonya’da uygulanan “Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi” sertleşme azlığı, yetersizliği yaşayan hastalara kalıcı bir çözüm sunan tedavi yöntemidir. *Avrupa Üroloji Klavuzu standart tedavilerinden biridir. ED 1000 (EDSWT) akustik teknoloji ile çalışan sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan bir sistemdir. Akustik teknoloji şok dalgaları üretmektedir. Bu dalgaların penise uygulanması ile var olan zayıf atardamarların uyarılarak çaplarının genişlemesi ve yeni atardamarlar oluşması sağlanır. Böylece damar çaplarının büyümesi ve yeni kan damarlarının oluşmasıyla penise gelen kan miktarı artar. Doğal, fizyolojik bir sertleşme sağlanır. Kaybedilen sertleşme performansını artırır.

EDSWT işlemi tamamen ağrısızdır, bazı hastalar, tedavi esnasında hafif karıncalanma hissetmektedir; bu karıncalanma, tedavi biter bitmez kaybolmaktadır.
Tedavi nerede ve nasıl yapılır?
ED kliniği uygulama odasında hasta muayene masasında aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi uzman hekim gözetiminde uygulama yapılır. İşlem öncesi herhangi bir ön hazırlık, ağrı kesici ve anestezi gerekmemektedir.

Tedavi ne kadar sürmektedir?
Tedavi seans seans yapılmaktadır. Her seans yaklaşık 15 ila 20 dakika sürmektedir. Tedavi protokolü her gün ya da haftada 2 defa olmak üzere (sertleşme probleminin şiddetine ve istenen sertliğe göre) 6 ya da 12 seans yapılmaktadır. Hafif veya Orta derece sertleşme sorunu olan hastalarda genellikle 6-12 seans , ağır sertleşme sorunu olan hastalarda 12-24 seans tedavi gerekmektedir.
Tedavi başarıya ne zaman ulaşır?
Erken fayda gören hastalar, 2 ila 3. haftadan sonra farkı hissetmeye başladıklarını ve tedavi bitiminden 1 ay sonra en yüksek düzeye ulaştıklarını belirtmektedir. kalıcı etkisinden dolayı 3 senede bir tedaviyi tekrarlamak gerekliği konusunda fikir birliği olmasada kliniğimizde uygulanan hastalarımıza biz bu öneriyi yapmaktayız.

Kaynak: serbestgundem.com

Bir yanıt yazın